Tak ako každý rok, prosíme aj tento rok, VENUJTE nám vaše 2% z dane, ĎAKUJEME..Slovenska športová agentúra..........
  • podpora.png

  Zápasy MUŽI 2.liga

  História:

  Sme florbalový oddiel z mesta Prievidza. Prislúchame k Slovenskej športovej agentúre. Ako oddiel sme vznikli dňa 1.8.2017. História florbalu v Prievidzi je však v skutku zaujímavá. Za zrodom florbalu v Prievidzi stál Jakub Štubňa a dôležitými persónami boli alebo sú aj Simona Kullová, Adam Kováč, Rudolf Láslop či Marián Takács.

  V roku 2010 bol založený športový klub LC Prievidza Hammers, pôvodne ako lakrosový klub. Po tom ako sme však rozbehli florbalový krúžok sa dala dokopy florbalová partia a pod Prievidzu Hammers spadal aj florbalový tím, ktorý odohral svoj prvý florbalový zápas dňa 3.3.2012 proti tímu Handlová North Stars v Handlovej. Prvé veľké podujatie sme odohrali v Topoľčanoch na Slovenskom pohári 2012. Po určitých turbulenciách sme založili nový, tentokrát už čisto florbalový klub ŠK MS CVČ Kladivári Prievidza a dve sezóny sme pôsobili ako mužský tím v druhej florbalovej lige. Jeden rok sme organizovali a prihlásili do súťaže registrovanej pod slovenským zväzom florbalu aj starších žiakov. Za toto obdobie sme dosiahli niekoľko pozoruhodných úspechov ako napríklad osemfinále Slovenského pohára 2014 v kategórii muži či štvrťfinále Slovenského pohára 2014 v kategórii starší žiaci. Po dvoch sezónach však Kladivári ukončili činnosť, keďže sa dvojica vtedajšieho vedenia presťahovala mimo mesta Prievidza.

  Po ročnej odmlke Jakub Štubňa po stretnutí s Emilom Šatanom, ktorý je predseda Slovenskej športovej agentúry dohodli návrat florbalu do baníckeho mesta pod názvom FbO Sršne Prievidza, ktorý spadá pod túto agentúru. V sezóne 2017/2018 ako mužský tím budeme pôsobiť v 2.florbalovej lige.

  Tabuľka MUŽI 2.liga

  # Tým Z V R P B
  1 Pieštany 4 4 0 0 12
  2 Hlohovec 4 4 0 0 12
  3 Nitra 4 3 0 1 9
  4 Púchov 6 2 1 3 7
  5 Prievidza 6 1 0 5 3
  6 Trnava "B" 6 0 1 5 1

  Výsledky MUŽI 2.liga

  No items
  © 2017 FbO Sršne Prievidza. Vlastník portálu SSA. Projekt zrealizoval: Catnet