Tak ako každý rok, prosíme aj tento rok, VENUJTE nám vaše 2% z dane, ĎAKUJEME..Slovenska športová agentúra..........
  • podpora.png

  Zápasy MUŽI 2.liga

  Sezóna 2017/2018 v očiach trénerov...TOPOĽČANY

  Po minulej sezóne došlo k zmenám na trénerských postoch. Uvoľnenú štafetu po Emilovi Šatanovi, ktorý ako tréner zakotvil u ligového súpera z Trnavy, obsadil uvoľnené miesto Tomáš Kopecký. Tomáš, prezývaný Tošo, prešiel k mužov po dvoch rokoch strávených ako kouč ženského výberu. Na jeho uvoľnenú lavičku zasadol, mimochodom aj jeden z ťahúňov seniorského kádra, Dávid Baroš. Zatiaľ čo pre Toša je to len výmena pohlavia, pre Dávida je to celkom nová výzva, keďže ako tréner na florbalovej scéne ešte nikdy nepôsobil.

   

  Chalani majú za sebou prvé mesiace na nových pôsobiskách a my sme sa rozhodli, že ich pred samotným začiatkom súťažnej sezóny trošku vyspovedáme.

   

  TOŠO

   

   

  1.       Tošo, po minulej sezóne si sa rozhodol, že ako ženský tréner končíš a prevzal si mužský káder. Čo ťa k tomu viedlo?

   

  Viedli ma k tomu 2 hlavné faktory. Prvý že minulá sezóna nebola pre mňa úspešnou a 4 miesto bolo sklamaním a nenaplnením cieľov. Druhý že u mužov sa uvoľnila pozícia trénera a pokladal som to za veľkú výzvu trénovať mužov z dôvodu rozdielneho štýlu hry.

   

  2.       Tím mužov je pred sezónou poznačený viacerými zmenami. Na mysli mám najmä odchod viacerých hráčov, ktorí sa rozhodli nepokračovať. Dokážu ich nahradiť nové tváre?

   

  Tak tie straty sú obrovské a cítiť ich je riadne no nemôžem brániť chalanom v ich rozhodnutiach aj keď ich teraz veľmi potrebujem. Najviac sú citlivé na obranných pozíciách. Či ich nové tváre nahradia uvidíme v priebehu sezóny podľa výsledkov a prevedenej hry.

   

  3.       Máte za sebou vyše dvojmesačnú letnú prípravu. Vládne u teba spokojnosť s progresom hráčov?

   

  K tomuto by som sa vyjadril áno aj nie. Sú hráči s ktorými som maximálne spokojný a nepochybujem o ich zlepšení je to na nich vidieť či to je technika, kondícia, herný systém no sú aj hráči ktorí sa spoliehali že si zahrajú radšej za juniorov alebo za Béčko. Títo hráči sú pre mňa sklamaním. Dal som si cieľ do sezóny že budú pravidelne nastupovať na zápasy minimálne 4 hráči juniorského veku. No po letnej príprave som si položil otázku že ktorí 4 by to mali byť keď na tréningy chodili výhradne skoro všetko len muži?

   

  4.       Do sezóny vstupujete bez jediného prípravného zápasu. Nemyslíš si, že to môže byť miesto, kde môže tlačiť topánka počas úvodného víkendu?

   

  Áno aj nie. Uvidíme ako prvý víkend dopadne.

   

  5.       Očakávania od sezóny dosahujú vždy pred začiatkom súťažného ročníka tie najvyššie méty. Veríš v revanš pre našich fanúšikov a privediete do Topoľčian po ročnej odmlke opäť vyraďovaciu fázu?

   

  Budeme sa snažiť. Cieľom je hlavne zlepšiť hru. Minulý rok sme strelili veľa gólov ale hrozne veľa aj dostali. Naším cieľom je presne toto zmeniť vychádzať z obrany a nie zo strelených gólov. Chýbala nám spolupráca všetkých hráčov na palubovke ale trúfam si povedať že to je už minulosťou.

   

  Dávid

   

   

  1.       Dávid, pre teba je to premiéra v roly trénera. Už si sa s touto rolou dostatočne stotožnil?

  Je to pre mňa niečo nové, ale pomaly sa do toho dostávam. Verím, že každým ďalším tréningom to bude lepšie a lepšie.

  2.       Mančaft žien, rovnako ako u mužov, poznačil odchod viacerých hráčok. Manažmentu klubu sa ale podarilo prilákať späť staronové tváre, ktoré v našom klube už v minulosti pôsobili.  Podarilo sa im už dobehnúť zameškané?

  Bohužiaľ nepodarilo. Veľa hráčok si myslí, že im stačí trénovať iba dvakrát do týždňa a nepracujú na sebe individuálne, čo je vidieť hlavne na kondícií kvôli ktorej sme prehrali aj zápasy na nedávnom turnaji v Bratislave. Mrzí ma, že som dostal úlohu trénera trošku neskôr a nemal som možnosť s babami absolvovať letnú prípravu, ktorá nám teraz strašne chýba.

  3.       Tím si prevzal po Tošovi. Rozhodol si sa pokračovať v látke, ktorú predchádzajúci kouč nastolil, alebo si si medzi holky priniesol niečo zo svojich metód?

  Pokračujem v rozbehnutej práci Toša, pretože s babami spravil obrovský progres a teraz môžem na tom stavať. Dievčatá nemusím učiť najmä základným taktickým manévrom, čo mi ušetrilo dosť času a môžem sa venovať iným podstatným veciam. Samozrejme sa snažím dať do toho aj niečo svoje, keďže aj ja mám nejaké svoje metódy, ktoré sa líšia do tých, ktoré do tímu vlial Tošo.

  4.       Ženská sezóna si na svoj začiatok ešte mesiac počká. Je to podľa teba výhoda oproti mužskému kádru, že máš čas ešte zdokonaliť herný systém? Alebo by si najradšej hráčske schopnosti tvojich zverenkýň videl už v najbližších víkendoch?

  Určite som rád, že nám sezóna začína neskôr, pretože máme dosť veľké medzery či už v herných systémoch alebo v kondícií. Ale je verím, že do konca sezóny tieto nedostatky doženieme.

  5.       Minulá sezóna začala pre ženský výber ako z patresu. Dlho sa zdalo, že baráž sa stane samozrejmosťou, no opak bol pravdou. Strata zbytočných bodov, predovšetkým na ihriskách súperov, znamenala konečné štvrté miesto nezaručujúce pokračovanie sezóny. Očakávania sa teda podľa slov ex-trénera Kopeckého nenaplnili. Myslíš, že je možné tento neúspech aj napriek rozšíreniu kapacity tímov napraviť?

  Ak na sebe baby ešte zapracujú a doladíme herné systémy, tak si myslím, že by sme mohli prinajhoršom zopakovať umiestnenie z minulej sezóny. Avšak náš najväčší problém je post brankárky. Keďže ostáva necelý mesiac do začiatku sezóny a my stále žiadnou nedisponujeme. Ak sa tento problém nevyrieši a brankársky post bude musieť zaujať jedna z hráčok, obávam sa, že naše konečné umiestnenie bude oveľa horšie.

   

  My chalanom ďakujeme za ich čas a do novej sezóny im držíme všetky palce.

  Veríme, že Vás článok na sezónu navnadil rovnako ako nás a vidíme sa na najbližšom domácom zápase.

   

   

  TEŠÍME SA NA VÁS !

  A NA VAŠU PODPORU SAMOZREJME

   

   

  Tabuľka MUŽI 2.liga

  # Tým Z V R P B
  1 Pieštany 4 4 0 0 12
  2 Hlohovec 4 4 0 0 12
  3 Nitra 4 3 0 1 9
  4 Púchov 6 2 1 3 7
  5 Prievidza 6 1 0 5 3
  6 Trnava "B" 6 0 1 5 1

  Výsledky MUŽI 2.liga

  No items
  © 2017 FbO Sršne Prievidza. Vlastník portálu SSA. Projekt zrealizoval: Catnet