Tak ako každý rok, prosíme aj tento rok, VENUJTE nám vaše 2% z dane, ĎAKUJEME..Slovenska športová agentúra..........
  • podpora.png

  Zápasy MUŽI 2.liga

  Rozhovor s Jakubom Štubňom...

  1.       Jakub, po ročnej pauze je v Prievidzi opäť druholigový florbal. Po tom čo to po sezóne 2015/2016 vypadalo, že v baníckom meste po konci Kladivárov už tento šport šancu nedostane – sú tu Sršne. Povedz nám niečo o tejto skutočnosti.

   Áno je pravda, že po sezóne 2015/2016 skončil klub ŠK MS CVČ Kladivári Prievidza a to z hľadiska viacerých okolností. Boli problémy s vtedajšou účasťou hráčov na tréningoch, niektorí hráči si florbal v meste jednoducho nevážili a do toho prišla moja pracovná príležitosť v našom hlavnom meste v Bratislave a taktiež aj naša vtedajšia tajomníčka Kullová sa tam odsťahovala. Vtedy sa javila situácia ako finálna a konečná pre florbal v meste Prievidza. Avšak život je nevyspytateľný a počas sezóny 2016/2017 kedy v meste ligový florbal nebol, partia hráčov navštevovala aspoň florbalový krúžok. Títo hráči ktorí ho navštevovali prejavili záujem o renesanciu florbalu u nás. Ja som si dokázal zladiť svoju pracovnú činnosť so športovou a hľadal som formu, ktorá mala spojiť dobré s užitočným. Stretol som sa s mojim priateľom Emilom Šatanom, ktorý vedie florbal aj v meste Topoľčany a vedie tiež Slovenskú športovú agentúru, pod ktorú patrí aj tím FbO Žochár Topoľčany. Dohodli sme sa prakticky za chvíľu a spojili sme dobré s užitočným. Slovenská športová agentúra teraz zastrešuje všetky kategórie FbO Žochár Topoľčany a od sezóny 2016/2017 zastrešuje aj oddiel FbO Sršne Prievidza. Veríme, že sa všetkým tímom Topoľčian a Prievidze bude dariť čo najviac.

  2.       Šatan je známe hokejové meno. Má Emil Šatan spojitosť s legendou nášho hokeja ?

  Má spojitosť. Emil je Miroslavov brat. Jeho meno by som však moc neorientoval iba na to, že má slávneho brata. Sám Emil je bývalý dlhoročný florbalista, ktorý pôsobil či už v extraligovej Nitre alebo v prvoligovej Trnave či Topoľčanoch. Dnes okrem toho, že je šéfom florbalu v Topoľčanoch a Prievidzi dokonca trénuje prvoligovú Trnavu. Čiže vo florbale má mnoho skúseností.

  3.       Ako sa rodil názov Sršne ?

  Názov sa rodil ľahko a spontánne. Jednoducho nás takto napadol a myslím, že je to dobrý názov. Chceme hrať bojovný florbal a sršeň je bojovné zvieratko.

  4.       Prejdime k tebe. Čo si robil minulú sezónu, keď florbal v meste Prievidza nebol ?

  Hral som druhú slovenskú ligu skupiny Bratislava za klub FBC White Eagles Bratislava. Florbal milujem a nedokázal by som bez príčiny prestať.

  5.       Aké to bolo v Bratislave ?

  Partiovo to bolo výborné. Chlapci z Bratislavy ma príjemne prekvapili. Spoznal som tam skvelých ľudí, ako Oliver Halák, ktorý klub vedie a na svoj mladý vek je to charakterný mladý muž a aj spoluhráči boli fajn chalani. Výsledkovo to už také dobre nebolo, ale bolo to zapríčinené tým, že klub fungoval ako samostatné združenie prvý rok a málo krát sme sa dostali na zápas v čo i len 60 %  zložení. Ja som navyše mal minulý rok Bratislave prácu, kde bolo skoro nemožné trénovať a stíhať akcie, ale aspoň pár zápasov som tam odohral. Tento ročník to už orlom ide oveľa lepšie a pred sezónou vyhrali dokonca prestížny turnaj vo Francúzsku, kde som mal ísť, ale skrz pracovným povinnostiam som nemohol. To ma mrzí dodnes, pretože by to bola rozlúčka na veľkej úrovni.

  6.       Máš už tiež dosť skúseností aj ako hráč aj ako tréner. Kde všade si hral či trénoval a ako na to spomínaš ?

  Áno ako hráč mám skúsenosti všetko na druholigovej úrovni, no nejaký ten rok už florbal hrám. Taktiež ako tréner – minulý rok som si ale vyskúšal trénovať aj extraligový celok žien Hurikánu Bratislava, keď tímu na tréningu vypadli tréneri. Bola to jednorázová avšak skvelá skúsenosť, keďže som nikdy predtým netrénoval povedzme hotový tím, ktorý už vedel z florbalu veľa, ale skôr som sa orientoval na tímy v ktorých bolo dosť začiatočníkov. Práca v takomto kolektíve je absolútne odlišná ako u tímov, kde treba chlapcom povysvetľovať veľakrát ešte základy. Na hráčske časy okrem spomínanej Bratislavy spomínam rád na všetky prievidzské časy. Veľmi veľa som sa však naučil v Topoľčanoch a mrzí ma dodnes, že som počas sezóny 2013/2014 odtiaľ unáhlene prestúpil.

  7.       V Prievidzi si teda hrajúci tréner. Kto ti ešte v Prievidzi pomáha, čo sa týka personálnej otázky ?

  Emil Šatan riadi celú organizáciu. Na tréningoch a pri tíme Prievidze aj brankár a vedúci tímu Adam Kováč. Zo Slovenskej športovej agentúry sa snažia prakticky všetci. Snaha sa cení samozrejme aj u našich hráčov.

  8.       Na záver to najdôležitejšie, predstav hráčov či ciele FbO Sršne Prievidza.

  Hráčsky káder je na 90% tvorený z prievidzských hráčov. Medzi stabilné mená v prievidzskom florbale patria aj Adam Kováč, ktorý minulú sezónu vyhral druhú ligu s tímom 1. FBC Zvolen a pomohol mu postúpiť do prvej ligy taktiež mená ako Daniel Takács, Adam Beňo, Ján Kováč, Maroš Grom, Ladislav Sýkora sú známe už z pôsobenia v Prievidzi v minulosti z druhej ligy v drese Kladivárov. Chytajú sa nám však aj domáci mladíci vo veku okolo 15-17 rokov. Veľkou výhodou je, že nás vždy prídu posilniť, keďže sme pod jednou strieškou s Topoľčanmi aj chalani z FbO Žochár Topoľčany a musím povedať, že aj zásluhou šéftrénera celej organizácie Tomáša Kopeckého máme v chalanoch z Topoľčian kvalitné posily a v pohode zapadajú aj do partie. Nedá mi nespomenúť meno Peter Dvorák, čo je veľmi skúsený brankár  z Topoľčian, ktorý má 48 rokov a keď sa dá, príde vždy pomôcť. Výkony má na úrovni ako keby mal o dvadsať rokov menej.  Prievidžania zas na oblátku chodia hrávať najmä za topoľčiansky dorast – západoslovenskú dorasteneckú ligu. Čo sa týka cieľov FbO Sršne Prievidza v ročníku 2017/2018, sú smelé. Sezóna už prebieha a zatiaľ sme na štvrtom mieste 6. člennej tabuľky a chceme si túto pozíciu pred play-off, ktoré hrá všetkých šesť tímov minimálne udržať. Play-off je už úplne iná súťaž. Motiváciou je pohár za víťazstvo druhej ligy či medaile.

  Tabuľka MUŽI 2.liga

  # Tým Z V R P B
  1 Pieštany 4 4 0 0 12
  2 Hlohovec 4 4 0 0 12
  3 Nitra 4 3 0 1 9
  4 Púchov 6 2 1 3 7
  5 Prievidza 6 1 0 5 3
  6 Trnava "B" 6 0 1 5 1

  Výsledky MUŽI 2.liga

  No items
  © 2017 FbO Sršne Prievidza. Vlastník portálu SSA. Projekt zrealizoval: Catnet